Rasmiy munosabat

Ijtimoiy tarmoqlarda “Bogot tumani hokimi tadbirkorlarni kuzatuv kameralari o‘rnatishga majburlamoqda” mazmunida tarqalgan xabar yuzasidan quyidagilarni ma’lum qilamiz Ushbu xabar asossiz bo‘lib, tadbirkorlarning kuzatuv kameralari o‘rnatishiga hech qanday topshiriq bo‘lmagan hamda bu bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazilgani haqidagi xabarlar haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi. Shu o‘rinda jurnalist va blogerlardan feyk xabar tarqatmaslikni, o‘z navbatida ijtimoiy tarmoq foydalanuvchilaridan ushbu turdagi asossiz xabarlarga ishonmaslikni so‘raymiz.