Rasmiy munosabat

Ijtimoiy tarmoqlarda "Bog'ot tumani, Nurli hayot mahallasida ko'zbo'yamachilik, hamma ishlar shunchaki yuzaki qilinmoqda" sarlavhasi ostida Obodonlashtirish boshqarmasi ishchilari ishlayotgan video lavha tarqaldi. Holat yuzasidan quyidagilarni ma'lum qilamiz. Mazkur holat tuman Obodonlashtirish boshqarmasi tomonidan o'rganilganda ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan mazkur video lavha Bog'ot tumanida suratga olinmagani, ushbu holatni tumanga aloqasi yo'qligi aniqlandi. Shu o'rinda ijtimoiy tarmoq foydalanuvchilaridan tekshirilmagan va tasdiqlanmagan axborotlarni tarqatmaslikni so'rab qolamiz.