YOSH SHAXMATCHILAR

O'zbekiston yoshlar ittifoqi tomonidan har yili an’anaviy tarzda o’tkazilib kelinayotgan “Yoshlar shaxmat” taxtasi respublika ochiq turnirining Xorazm viloyat bosqichi bo’lib o’tdi. Tuman bosqichida g'oliblikni qolga kiritgan 12 nafar yosh Bog'otlik shaxmatchilarimiz viloyat bosqichida faxrli o'rinlarni qo'lga kiritdilar. Jumladan 6-son maktab o'quvchisi Raximberdiyeva Ruxshona va 23-son maktab o'quvchisi Olimboyeva Shaxrizodalar 1-o'rinni qo'lga kiritib, Respublika bosqichiga yo'llanma oldilar.Ular bilan faxrlansak arziyd. Respublika bosqichida omad tilaymiz!Shuningdek jajji bolishiga qaramay 23-son maktab o'quvchilari Olimboyeva Xusnida, Olimboyev Muhammadjon,36-maktabdan Siddiqov Saidislom 2-o'rinni hamda eng kichkintoy 7-yosh toifasida 3-o'rinni 15-son maktab o'quvchisi Quvondiqov Baxtiyorlar egalladilar.Barcha o'quvchilarning ota- onalariga, murabbiylari, maktab mamuriyatiga hamkorligi uchun tuman Kengashi tomonidan minnatdorlik bildiramiz.