Bog‘ot tumaniga bugun O‘zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vaziri tashrif buyurdi

Jismoniy tarbiya va sport vaziri Dilmurod Nabiyev viloyat jismoniy tarbiya va sport boshqarmasi boshlig‘i Shakir Madaminov hamrohligida Bog'ot tumani Bolalar-o'smirlar sport maktabida yoshlarni jismoniy tarbiya va sportga kengroq jalb etish, sport inshootlari quvvatini oshirish, undan unumli va maqsadli foydalanish borasida amalga oshirilayotgan ishlarni o‘rgandi. BO'SM faoliyati, sport ob'ektlarining holati bilan yaqindan tanishdi. Buning barobarida, u yerda tarbiyalanayotgan va shug‘ullanayotgan yosh sportchilar uchun yaratilgan shart-sharoit va imkoniyatlar bilan qiziqdi.