BOG‘OT TUMANIDA PREZIDENTIMIZNING «O‘QUVCHI YOSHLARNI KASB-HUNARGA TAYYORLASH TIZIMINI RIVOJLANTIRISH BO‘YICHA QO‘SHIMCHA CHORA - TADBIRLARI» TO‘G‘RISIDAGI QARORI BO‘YICHA ISHLAR BOSHLAB YUBORILDI. Maktablar tarbiya o‘chog‘idir. Tuman rahbari tomonidan tizim faoliyatiga amaliy yordamlar berilmoqda. Kun davomida “Oq tepa" MFYda joylashgan ixtisoslashtirilgan maktab binosini ta’mirlayotgan quruvchilarining ish jarayonini tuman hokimi Shavkat Yaxshibayev nazorat qilib, davlatimiz rahbarining tashabbusi bilan mamlakatimizda xalq ta’limi tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar jarayonida umumta’lim maktablarida ko‘p yillik muammolar hal bo‘layotganini ta’lim tizimi xodimlariga ta’kidlab tushuntirib, maktablardagi kasb -hunarga yo‘naltirish jarayonini o‘rganmoqda. Ayni kunlarda Prezident qaroriga asosan maktablarda o‘quvchilarning kasb- hunar o‘rganishlariga berilayotgan e’tibor ularning sifatli ta’lim olish bilan kasb o‘rganishlariga zamin yaratmoqda.