Sektor rahbarlarining murojaati tinglandi

Davlatimiz rahbarining joriy yilning 29-fevral – 1-mart kunlari Xorazm viloyatiga tashrifi davomida berilgan topshiriqlar ijrosini o'z vaqtida samarali ta'minlash yuzasidan Bog‘ot tumani Prokurori, IIB boshlig‘i hamda tuman Davlat soliq inspeksiyasi boshlig‘ining murojaatlari tinglandi. Sektor rahbarlarining murojaatida mahalla yettiligi, deputatlar, nuroniylar va keng jamoatchilik vakillari ishtirok etdilar. Murojaatlarda joriy yilda hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishning asosiy yoʻnalishlari, xususan, aholi bandligini ta’minlash, tomorqa va uy xo’jaliklaridagi imkoniyatlarni to’liq ishga solish orqali aholi daromadlarini oshirish, oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish, tomorqa yerlaridan samarali foydalanish, yoshlarga dehqonchilik qilish uchun yer ajratish kabi masalalarga eʼtibor qaratildi. Bundan tashqari, murojaat davomida yig‘ilganlarning talab va takliflari ham tinglandi.