Mahalla yettiligi faoliyati taniqidiy tahlil qilindi

Bugun tuman hokimi Jahongir Nazarov 1-sektor hududidagi mahallalarda faoliyat olib boruvchi “mahalla yettiligi” xodimlari bilan uchrashib, ularning ish faoliyatini tahlil qildi. Tahliliy-tanqidiy ruhda oʻtgan yigʻilishda tuman hokimi fuqarolarni ishga joylashtirish, ularni ijtimoiy masalalariga ko‘maklashish, aholi daromadini oshirish birinchi darajali ahamiyatga ega masala bo‘lishiga qaramasdan “mahalla yettiligi” a’zolarining bugungi kundagi faoliyati qoniqarsiz ekanligini aniq raqam va misollar bilan keltirib, past koʻrsatkichlarni qayd etayotgan hududlar mahalla raislari, hokim yordamchilari, yoshlar yetakchilari hamda xotin-qizlar faollarini qat’iy ogohlantirdi. Tuman hokimi davlat rahbarining tashabbusi bilan tashkil etilgan ushbu tizimda eng munosiblargina ishlashi lozimligini ta’kidlab, o‘z tizimida kamchilik va sustkashliklarga yo‘l qo‘yayotgan xodimlarning lavozimga loyiqligi qayta ko‘rib chiqilishini ma’lum qildi.