Harbiy-vatanparvarlik tadbiri o'tkazildi

Bugungi kunda Bog‘ot tumanida yoshlar bilan manzilli ishlash, ularning o‘qishi va bandligini ta’minlash, muammolarini o‘rganish, harbiy-vatanparvarlik tadbirlarida samarali qamrab olish bo‘yicha rasmiy idoralar, mahalla va muassasalar, huquqni muhofaza qilish organlari, davlat va jamoat tashkilotlari hamkorligida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
    Yoshlarda harbiy-vatanparvarlik tuygʻularini yanada kuchaytirish, ularni mamlakatimiz Qurolli kuchlaridagi islohotlar bilan yaqindan tanishtirish maqsadida tumandagi 1-son kasb-hunar maktabida 18 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan yoshlar ishtirokida harbiy-vatanparvarlik tadbirlari tashkil etildi.