Mening mahallam-mening sudyam
Bugungi kunda mamlakatimizda sud hokimiyatining chinakam mustaqilligini, fuqarolar huquq va erkinliklarining ishonchli himoyasini ta’minlash, shuningdek odil sudlovga erishish darajasini oshirish, sud-huquq tizimini yana-da isloh qilish davlat siyosatining asosiy ustuvor yo‘nalishlari etib belgilangan. Fuqarolik ishlari bo‘yicha Bog‘ot tumanlararo sudining raisi G‘.Matyakubov hamda sudya M.Oblakulovlar tomonidan Yangi qadam mahallasida o‘tkazilgan davra suhbatida sud-huquq sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, xususan, protsessual qonunchilikka kiritilgan o‘zgarish va qo‘shimchalarning mazmun-mohiyati tushuntirildi. Jonli muloqot tarzida o‘tgan davra suhbati jarayonida ishtirokchilar mavzu yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirdi va o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob oldi.