Эртага, 14 август соат 11:00 да Марказий сайлов комиссиясининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтади.

Унда: Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи округ сайлов комиссияларининг шахсий таркибини тасдиқлаш; сиёсий партияларнинг Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида иштирок этишига ижозат бериш; оммавий ахборот воситалари вакилларини аккредитациядан ўтказиш тўғрисидаги масалалар кўриб чиқилади.  Шундан сўнг йиғилишда муҳокама қилинган масалалар бўйича ОАВ вакиллари иштирокида пресс-брифинг ташкил этилади. Пресс-брифинг давомида сиёсий партияларга сайловда иштирок этиш учун рухсатнома, имзо варақалари ва аккредитациядан ўтган ОАВ вакилларига гувоҳнома топширилади.  Пресс-брифингни сиз соат 13.15 да "Ўзбекистон 24" ва "УзРепорт" телеканаллари орқали жонли томоша қилишингиз мумкин бўлади. Тадбирда иштирок этишни хоҳловчи журналистлар бугун соат 21:00 га қадар исм-фамилиянгиз, ўзингиз билан бўладиган расмий ҳужжат рақамини @yashuzakova‘га жўнатиб, рўйхатга қўшилишингларни сўраймиз. Брифинг айнан тушлик вақтига тўғри келганини инобатга олган ҳолда, МСК Матбуот маркази брифинг бошлангунга қадар, яъни соат 12.30 дан 13.10 гача ОАВ вакиллари учун кофе-брейк ташкиллаштиради. Ҳамкорлик учун раҳмат. __________ Завтра, 14 августа в 11:00 в Пресс-центре Центральной избирательной комиссии состоится очередное заседание ЦИК. В нём будут рассмотрены следующие вопросы:  Утверждение персонального состава окружных избирательных комиссий;  Допуск политических партий к участию в выборах Президента Республики Узбекистан;  А также будет рассмотрен вопрос об аккредитации представителей СМИ.  После завершения заседания состоится пресс-брифинг, посвященный обсужденным в ходе заседания вопросам с участием представителей СМИ. В ходе пресс-брифинга политическим партиям будет выдано разрешение на участие в выборах, предоставлены подписных листы на сбор подписей, а представителям СМИ - соответствующие удостоверения.  Смотрите пресс-брифинг 14 августа, в 13:15 в прямом эфире на телеканалах "Узбекистан 24" и "УзРепорт". Желающие принять участие в пресс-брифинге журналистов просим пройти регистрацию сегодня, до 21:00 и предоставить @yashuzakova ФИО вместе с паспортными данными/номером официального документа. Учитывая тот факт, что пресс-брифинг пройдет в обеденное время, до начала мероприятия (12:30-13:10) будет организован кофе-брейк для представителей СМИ.