QAROR IJROSINI BAJARISH ASOSIY VAZIFAMIZDIR

Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021 yil 10 fevraldagi “Lotin yozuviga asoslangan oʻzbek alifbosiga bosqichma-bosqich toʻliq oʻtishini taʼminlash toʻgʻrisida”gi qarorinig ijrosini taʼminlash maqsadida hamda o‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilganligining 32 yilligiga qizg‘in tayyorgarlik ko‘rish maqsadida Bogʻot tumanida tuzilgan ishchi guruhi tomonidan ta’lim muassasalarida va korxonalarda bo‘lib, lotin yozuviga asoslangan oʻzbek alifbosida bexato yozilishi boʻyicha xat va hujjatlar oʻrganildi. Oʻrganish jarayonida tumandagi tegishli rahbar xodimlarga aniqlangan kamchiliklarni bartaraf qilish boʻyicha koʻrsatmalar, tavsiyalar berildi. Oʻrganish davom qilmoqda.