TA'LIM SIFATINI OSHIRISHDA MAKTABGACHA TA'LIM TASHKILOTI RAHBARLARINING RO'LI

Davlatimiz rahbari yosh avlod tarbiyasining birinchi va muhim bo'g'ini bo'lgan maktabgacha ta'lim tizimini rivojlantirishga alohida e'tibor qaratmoqda. Shu bois, bugun tuman maktabgacha ta'lim bo'limida O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining "Maktabgacha ta'lim tashkilotlari faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi 2019 yil 13 mayda qabul qilgan qarori, O'zbekiston Respublikasining ilk va maktabgacha yoshdagi bolalar rivojlanishiga qo'yiladigan davlat talablari va shu asosida ishlab chiqilgan "Ilk qadam" davlat o'quv dasturini ta'lim-tarbiya jarayoniga to'liq tadbiq etish, maktabgacha tashkilotlarida yuritiladigan ish xujjatlarini tartibga solish, rahbar va pedagoglarning ta'lim-tarbiya jarayonidagi mas'uliyatini oshirishga qaratilgan o'quv amaliy seminar tashkil etildi. MTTlarda ta'lim sifati va samaradorligini yaxshilashlashda tashkilot rahbarining mas'uliyatini oshirishga bag'ishlangan seminarda 23 nafar davlat MTT mudiralari va 10 nafar metodistlar qatnashdi. Seminar davomida ishtirokchilarga mavzuga doir materiallar slaydlar orqali tushuntirilib, kirish va chiqish testlari olindi.