BOG‘OT TUMANI KENGASHI RAISI- ENG TASHABBUSKOR YOSHLAR YETAKCHISI

Yoshlar, ayniqsa voyaga yetmaganlar o'rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, ular o'rtasida sog'lom turmush tarzini targ'ib etish hamda ularning bo'sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida ushbu hafta davomida O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Bog'ot tumani Kengashi tomonidan "Barchasi o'z qo'lingda!" targ'ibot dekadasi doirasida "Street workout" musobaqasi tashkil etilmoqda. Musobaqada tumandagi yoshlar faol qatnashmoqdalar.110 nafar yoshlar turnikda tortinish, bruss hamda yugurish musobaqalarida o'zaro kuch sinashishdilar.Musobaqalar so'ngida g'oliblikni qo'lga kiritgan yoshlarga tuman Kengashining diplom va estalik sovg'alari topshirildi. Qaerda rahbar vijdonan o‘z ishiga sidqidildan yondashsa, o‘sha joyda ishning samarasi yuqori bo‘ladi.