Bog‘ot tumani hokimi Shavkat Yaxshibaev bugun mas’ul tashkilotlar hamkorligida ehtiyojmand va ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalar farzandlariga Prezidentimizning fuqarolarga yo‘llagan bayram tabrigi va yangi yil bayrami sovg‘alarini topshirdilar.

Eslatib o‘tamiz, Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning «Aholining kam ta’minlangan qatlamlarini qo‘llab-quvvatlash va ijtimoiy himoyasini yanada kuchaytirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida»gi qaroriga asosan bugun - 2021-yil davomida «Temir daftar» ro‘yxatida bo‘lgan oilalarga;- 18 yoshga to‘lmagan farzandlari bor boquvchisini yo‘qotganlik pensiyasi yoki nafaqasini oluvchi oilalarga;- 18 yoshgacha bolalar uchun nogironlik nafaqasini oluvchi oilalarga 800 ming so‘m miqdorida bir martalik moddiy yordam pullari tarqatilishi boshlandi.