Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan "Bog'ot dehqon bozori" MCHJda savdo qiluvchi fuqarolarning bozor ma'muriyati tomonidan bir martalik yig'imlarning oshirilgani haqidagi murojaatlari yuzasidan quyidagilarni ma'lum qilamiz. Xorazm viloyati hokimining 2024-yil 29-martda “2024-yil viloyatdagi bozorlar va savdo komplekslarida bir martalik yig‘imlar, ijara to‘lovi va ko‘rsatiladigan xizmatlar qiymati miqdorlarini belgilash haqida”gi 129-12-0-Q/24-sonli qarori bilan viloyatdagi bozorlar va savdo komplekslarida bir martalik yigʻimlar, ijara toʻlovi va koʻrsatiladigan xizmatlar qiymati miqdorlarining 2024-yil uchun yangi qiymatlarti belgilangan. Mazkur qarorga asosan "Bog'ot dehqon bozori" MCHJ ma'muriyati tomonidan mazkur bozorda savdo qiluvchi tadbirkorlardan belgilangan tartibda yig'imlar undirib olingan. Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan xabarlar esa haqiqatga to'g'ri kelmaydi.